Live 2006
Nerealiai

Turbo

Pusiau su bėda

Ne kas

Paliava

Gruodžio 20 d. – Alfos atminimo vakaras klube “DžemPub”, Kaunas.

Netikėtai ir greitai palikęs šią žemę Alfa turėjo kiekvieną trečiadienį rengti savo vakarus „DžemPub‘e“. Deja nei vienas jų taip ir neįvyko, todėl simboliškai gausus bičiulių, muzikantų būrys surengė atminimo vakarą būtent trečiadienį.

Gero Alfos draugo Raimundo Eimonto pradėtas koncertas atspindėjo tai, ką muzikantas mėgo – daugybė įvairių muzikinių stilių, poezija, menas. Turbūt dar nebuvo viename renginyje susirinkę tiek skirtingų atlikėjų, kuriuos vienodai gerai priėmė gausiai susirinkę klausytojai. Skambėjo viskas, nuo bardų dainų, roko, estrados iki noise‘o, elektroninės muzikos, metalo. Raimis, panaudodamas video technologiją, atliko vieną dainą kartu su savo amžinybėn iškeliavusiu draugu.

Alfa neišskirdavo vieno muzikinio stiliaus, mėgdavo muzikuoti su visais – ir tik pradedančiais groti, ir su profesionaliais muzikantais, dalyvauti įvairiose akcijose. Jam svarbiau buvo ne galutinis rezultatas, o grojimo procesas. Muzika Alfai turėjo ypatingą poveikį, todėl simboliškai priešais sceną stovėjo jo bosinė gitara.

Šeimos nariai sakė, kad Alfai būtų labai patikęs (o gal ir patiko) toks koncertas. Sudie...

Gruodžio 16 d. – MOUNTAINSIDE klube “DžemPub” - Alfos atminimui skirtas koncertas, Kaunas.

Prieš savaitę atšventę smagų dešimties metų jubiliejų festivalyje „MountainRock‘vol.4“, „Mountainside“ turėjo ypatingą koncertą šeštadienį „DžemPub‘e“. Ryte į amžinojo poilsio vieta išlydėtas bosistas, operatorius, aktyvus įvairių meninių akcijų, koncertų dalyvis Alfa Paurazas. Jo atminimui MS paskyrė šį pasirodymą. Pirmojoje dalyje skambėjo lėtesnės ir liūdnesnės dainos, tačiau antrojoje dalyje pereita prie rokenrolo, nes nuolat besišypsojusiam, vienoje vietoje nemėgusiam būti Alfai nebūtų patikę liūdėti.

Nors žmonių nebuvo labai daug, klube tvyrojo ypatinga, draugiška atmosfera. Linksmybių pridėjo ir „DžemPub‘o“ šeimininko Kęsto švenčiamas gimtadienis. Jam MS dovanojo vieną dainą:)

Gruodžio 8 d. – Nepriklausomo roko festivalis „MountainRock‘vol.4/mountainside – decade in rock!“: XESS, IR, BRAINERS, MARY JANE, MOUNTAINSIDE, SOUNDARCADE klube "Los patrankos", Kaunas.

Po trumpo, bet labai intensyvaus, šiek tiek daugiau nei mėnesį užtrukusio organizacinio darbo, pagaliau, net gerai nesuvokus, „MountainRock“ staigiai užgriuvo ir, dar staigiau, nugriuvo :)

Nuo ryto sklandžiai vykusius pasiruošimo darbus kiek sujaukė keturias valandas pavėlavę latviai, ko pasėkoje, 20 val. atidarius duris ir pradėjus leisti žmones, dar geras dešimt minučių vyko „Xess“ soundcheck‘as.

Nepaisant vangiai besirenkančios publikos, nuspręsta nepratęsti Lietuvoje įprastos renginių vėlavimo tradicijos ir, kaip ir skelbta, kelios minutės po 21 val. vedėjai Dovydas ir Indrė paskelbė festivalio pradžią.

Iš klausytojų reakcijos galima spėti, kad atmosfera, kaip ir per praeitą „Los patrankose“ vykusį „MountainRock‘ą“ bus gera ir draugiška. Ir iš tiesų, vakarą pradėjusiems „Xess“ nebuvo sunku išjudinti publiką ir sulaukti šilto palaikymo. Po to sekusias grupes – IR, „Brainers“ ir, ypač, pirmą kartą Lietuvoje grojusius latvius „Mary Jane“, žiūrovai audringai palaikė plojimais ir prašymais pakartoti dainas.

Po „Mary Jane“, baigusių groti po vidurnakčio, į sceną lipo festivalio iniciatoriai „Mountainside“, kurie renginyje atšventė ir savo veiklos dešimtmetį. Šia proga Kauno rokeriai surengė dviejų dalių pasirodymą. Pirmoje dabartine sudėtimi atliko gabalus iš būsimo albumo ir senesnes/naujesnes dainas. Tikrai smagu buvo matyti tiek daug vienoje vietoje susirinkusių grupės gerbėjų, aktyviai palaikančių MS!

Antroje dalyje buvo numatyta sugroti po vieną ar kelias kompozicijas su buvusiais nariais ar muzikantais, įvairiais laikotarpiais padėjusiais grupei. Netikėtai pertraukėlę tarp dviejų pasirodymo dalių „sujaukė“ prie būgnų atsisėdęs IR dundulis Joshas, gitarą paėmęs Herma ir „Sugarfree“ bosistas Romka. Jie, padedami MS bičiulių ir festivalio dalyvių, sudainavo „Ilgiausių metų“, vedami „brainerių“ vokalisto Pablo. Nuo lietuvių pasistengė neatsilikti ir latviai. „Mary Jane“ ir „SoundArcade“ vyrukai mikliai užgrobė mikrofoną ir padainavo latvišką „Ilgiausių metų“ atitikmenį. Po to sekė sveikinimai, dovanos, tortas...

Pagaliau, po spontaniškų sveikinimų, „Mountainside“ pradėjo antrąją dalį. Į sceną kviečiamas pirmasis vokalistas Lekas, sudainavęs „Tired“. Po Mariaus Lekečinsko prie grupės prisijungė Marius Akucevičius ir buvo sugrotas „Take Me Out“. Tada gitarą pasikūrė MS sudėtyje niekad nebuvęs, tačiau „Delirium Tremens“ su Ryteliu ir Šaru grojęs Vikis. Su Vikiu atliekamas netikėtai per pasiruošimą festivaliui padarytas coveris „I Will Survive“, o taip pat – legendinis „Čemodančikas“, ant pastarųjų dviejų gabalų būgnus trankė pirmasis MS būgnininkas Bakas, bei „Seek and Destroy“. Dar buvo „Transition“ su Indre, „Plastic People“ su specialiai į renginį iš Londono atskridusiu buvusiu „Sh“ drumeriu Andriuša.

Virš valandos trukusį „Mountainside“ pasirodymą užbaigė bisui išreikalauta „Birutė“ (ar tai ką nors stebina?;) kurią dainavo ir vienas seniausių MS supporterių, „LinFeng“ ir „Popgrupės“ narys Karewas.

Po MS atmosferą kūrė ir stogą drebino „SoundArcade“. Nors žmonių gretos dėl vėlyvo laiko praretėjo, latviai kaip visada sugrojo gerai ir užkabino publiką. Beje, jie grojo ne su savo, o su „Tesa“ būgnininku Janiu.

Po koncerto rokoteką derino „Grupė prostitutė“, o rokeriai derino kalbas apie grojimą, anekdotus ir alų:) Linksmybės baigėsi vėlokai, teisingiau – ankstokai, apie šeštą ryto.

Pirmas klausimas, pasibaigus nekomerciniam renginiui, natūraliai kyla toks – ar festivalis buvo pakankamai sėkmingas ir geras, kad pateisintų įdėtą didelį organizacinį darbą, laiką ir nemigo naktis. Geriausias renginio įvertinimas – žmonių kiekis. Jų šį kartą buvo šiek tiek mažiau nei per trečiąjį, virš 600 žmonių sutraukusį „MountainRock‘ą“, tačiau pakankamai - į ketvirtąjį festivalį susirinko apie pusę tūkstančio roko gerbėjų.

Kita vertus, malonu girdėti iš autoritetingų alternatyvinės scenos dalyvių ir melomanų, kad dalyvių sąrašas šį kartą buvo labai stiprus. Nors itin ryškių žvaigždžių nebuvo, visos grupės neleido suabejoti tuo, kad yra vienos stipresnių jaunosios kartos Lietuvos ir Latvijos roko scenos dalyvių. Galima buvo įsitikinti, kad baltiško roko scena stiprėja ir teikia nemažai vilčių, kad netrukus atsidurs jai deramoje vietoje.

Tačiau down to earth – kol kas roko klausytojai nėra tokie aktyvūs ir jaučiantys pareigą paremti mėgstamą muzikos stilių. Todėl kol kas sunku tikėtis pritraukti tūkstantį ar daugiau žmonių į kokybiško, gerai įgarsinto roko renginį. Sprendimas – gal mažesnės erdvės ir brangesni bilietai?

Gruodžio 1 d. – MOUNTAINSIDE pube „91“, Kaunas.

Po trumpo bet intensyvaus koncertų maratono, MS, kelias savaites atsipūtę bei aktyviai padirbėję prie ketvirtojo festivalio „MountainRock“ reikalų, sugrįžo į „91“ surengti generalinę repeticiją prieš kitą savaitę vyksiantį renginį.

Jau keletą koncertų publika nustebina. Nors visos aplinkybės sako, kad žmonių bus mažai, tiek Vilniuje „Bixuose“, tiek „91“ jų susirinko pakankamai. Kaune atėjo daug nematytų žmonių, gerai ir šiltai priėmusių „MountainRock‘ui“ besirengiančių MS kūrybą.

Prieš koncertą „91“ šeimininkas Albertas pakabino ant tualetų durų „MountainRock“ plakatus. Vėliau jie dingo. Paaiškėjo, kad jaunieji MS gerbėjai paslapčia tvarkingai plakatus nusikabino, susiviniojo ir išsinešė:)

Lapkričio 11 d. - MOUNTAINSIDE bare "Bix", Vilnius.

Šiek tiek nuvargę po išvakarėse groto pirmojo šį sezoną savo koncerto pube „91", mside'ai ankstyvą pavakarę išsiruošė Vilniun, į barą „Bix", kuriame taip pat dar nebuvo groję po vasaros. Šiokio tiokio nerimo prieš grojimą buvo, nes tą patį vakarą vyko gotų helovinas, todėl iškilo klausimas kiek žmonių susirinks į „Bixus". Atsakymas buvo geresnis, nei kas nors galėjo tikėtis – pilnas baras. Smagu, kad didžioji dalis lankytojų atėjo turėdami konkretų tikslą pasiklausyti tą vakarą grosiančios grupės:)

Visiškai nelauktai šis koncertas tapo vienu geriausių pastarųjų metų „Mountainside" koncertų. Neblogas skambesys ir su kažkokiu geru „groove'u" atliktos kompozicijos atrodo nepaliko abejingų. Kiekvienas gabalas sulaukdavo entuziastingo palaikymo. Pagyrimo iš senų bičiulių sulaukė Rytelio sudarytas playlistas. Turint omenyje pakankamai stilistiškai skirtingas MS dainas, tai nemažas ir svarus komplimentas:)

Dėl kaimynų ar kitų priežasčių koncertai „Bixuose" baigiasi iki 23 val., todėl šį kartą biso nebuvo, nebuvo ir „Birutės". Tai ypač papiktino:) vieną vyruką iš kultinio Kauno Aukštųjų Šančių rajono. Jis dieną prieš tai vykusiame koncerte „91" išėjo anksčiau, todėl negirdėjo gabalo iš „B" raidės, o Vilniuje buvo iki galo, tačiau MS negrojo tos dainos.

Po tokio puikaus grojimo ne griekas ir pakelti vieną kitą bokalą alaus su senai matytais bičiuliais ir kokį juoką susakyti. Šio vakaro tema buvo Boratas. Jakšemaš?

Lapkričio 10 d. - MOUNTAINSIDE pube "91", Kaunas.

Nuo gegužės 19 d., kai MS uždarė gyvų grojimų sezoną pube „91" vasarai, prabėgo nedaug, o kita vertus nemažai laiko, beveik pusė metų. Taigi Kauno rokeriai jau buvo gerokai pasiilgę grojimo savo mėgstamiausiame bare. Atrodo, kad išvysti grupę šios užeigos erdvėje buvo pasiilgę ir nemažai MS klausytojų. Nors ir ne sausakimšas, tačiau pilnai užpildytas baras nuteikė maloniai ir pakiliai.

Šį kartą „Mountainside" vyrukai gal kiek ir papiktnaudžiavo aparatūros galingumu - garso tikrai netrūko, ypač – gitaros. „Empy-X" drumeris Arnas pastebėjo, kad „gitara skamba gerai":) Baigiant antrąjį time'ą ir publikai reikalaujant bisui „Birutės", MS pasirinko kiek netikėtą sprendimą – „Stone Into Sand". Net su sunkiuoju roku nieko bendro neturinti priešais sėdėjusi kompanija sukluso:) Po „Stone Into Sand" sekė ir išreikalauta „Birutė".

Po dviejų energingų time'ų grojimas nesibaigė. Jam'ą pradėjo buvęs MS gitaristas Marius ir bosininkas Mindė „Kiaulė". Prie jų prisijungė prie būgnų sėdęs Šaras ir perkusininko vaidmenį užėmęs Karolis, vėliau vis tik persėdęs į sau įprastą būgnininko kėdę.

Spalio 31 d. - Halloween'as su MOUNTAINSIDE pube "DžemPub", Kaunas.

Po puikaus pirmojo grojimo ir žmonių antplūdžio "DžemPube", ekspektacijos dėl helovyno buvo didelės. Tačiau numirėlių susirinko mažiau nei tikėtasi. Sumaišė ir lietus, dėl kurio nebuvo galima būti balkone, o viduje laisvų stalų nebuvo, ir renginių gausa, ir matyt tai, kad MS jau grojo šioje vietoje prieš keletą savaičių.

Po plojimais apsiribojusio pirmojo time'o, kuriame skambėjo sunkesnė/niūresnė MS kūryba, antrajame MS kaip reikiant užkaitino publiką. Ypatingo dėmesio sulaukė specialiai Helovynui prisimintas kultinis gabalas "Vadybininkui".

Ryteliui po "Down The Mountainside" pajuokavus, kad pasirodymas jau baigiamas, kilo pasipiktinimo banga ir reikalavimas pavaryti gabalą, kurio pavadinimas prasideda iš B raidės.

Pasakęs, kad tik pajuokavo ir tuojaus sugros tą gabalą, Rytelis dar kartą apgavo publiką pradėjęs groti "Girl From Outer Space". Galų gale buvo sugrota ir "Birutė", po kurios audringų aplodismentų ir šūksnių lydimi muzikantai baigė pasirodymą.

Taigi, nieko ypatingo helovyno vakarą neįvyko, tačiau buvo smagu ir gerai. Gal šį kartą, dėl vėlai atsivežto ir sustatyto aparato, garsas buvo kiek blogesnis nei pirmąjį kartą, bet svarbiausia, kad klausytojai liko patenkinti :)

Spalio 7 d. - baikerių sezono uždarymas su MOUNTAINSIDE pube "Fortas", Kaunas.

Eilinis pagrojimas. Nors koncertas vyko baikerių sezono uždarymo proga, motociklininkai buvo pavargę nuo visą dieną besitęsusio tuso, todėl jų pačių susirinko nedaug.

Pirmąją pasirodymą dalį klausytojai klausėsi ramiai ir, atrodė, abejingai. Tačiau per pertraukėlę pasipylė komplimentai už gerą grojimą ir kokybišką garsą:) Antrą koncerto dalį, pradėjus groti atatinkamus gabalus, publika išsijudino ir po grojimo dar išprašė bisą, tačiau po vakarykščio puikaus koncerto „Džem Pube“, „Fortas“ įspūdžio nepaliko.

Po MS pasirodymo koncertą pratęsė baikerio Sauliaus solo pasirodymas su dainomis "Tu vėjo paklausk" etc.

Spalio 6 d. - MOUNTAINSIDE debiutas klube "DžemPub", Kaunas.

Tik vasarą buvusios "Pupos" vietoje atsidariusį klubą "DžemPub" jau pamėgo neformalus jaunimas ir brandaus amžiaus roko mėgėjai. Ne tik dėl itin patogios geografinės vietos - klubas įsikūręs pačiam Laisvės alėjos centre, netoli fontano. Svarbiausia - naujų šeimininkų požiūris į muziką. "DžemPube" negroja neaiškios kilmės "bernelių" maitinimosi įstaigų tinklo coverinės grupės ir didžėjai. Klube savaitgaliais skamba gyva muzika. Respect! Šiuo metu Kaune yra dvi geros rokavos vietos - "DžemPub" ir "91".

Dėl atostogų vasarą negalėję groti naujame klube, "Mountainside" pagaliau rudenį debiutavo "DžemPube". Neapvylė ir nenusivylė. Koncertas pavyko puikiai. Klausytojus nustebino puikus garsas, nors akustika, kaip ir daugumoje Lietuvos užeigų, tikrai nėra pati geriausia gyviems koncertams. Kai kurie gerbėjai sakė komplimentus, kad tai buvo tobulas MS pasirodymas garso atžvilgiu: "girdėjosi viskas ir buvo galima suprasti apie ką Darius dainuoja" :)

Koncerte po pertraukos buvo nupūstos dulkės nuo hardrockinio „Lucifers‘ Bride“ gabalo - pasiteisino. Tačiau didžiausio pasisekimo ir reakcijos sulaukė kita, kurį laiką gyvai negrota kompozicija - "Entombed" sunkumo ir "Motorhead" dvasios daina "Stone Into Sand". Rytelio kriokimas ir sunkus rokenrolas nepaliko abejingų. Ypač šėlo barmenai. Smagu, kad jie po pasirodymo sakė, jog tai buvo geriausias iki šiol vykęs koncertas "DžemPube". MS pavyko pritraukti ir kol kas daugiausia žmonių į klubą. Reziumė - super!

Rugsėjo 9 d. - baro "Galera" uždarymas, Kaunas: GRAVEYARD, MOUNTAINSIDE, THUNDERTALE.

Nežinia kiek laiko neformalų jaunuolių susirinkimo vieta buvęs kultinis Kauno underground baras "Galera" iš senamiesčio persikelia į naują vietą. Ta proga heavy metalistai "Thundertale" suorganizavo atsisveikinimo vakarą, kuriame grojo patys bei pakvietė "Graveyard" iš Vilniaus ir "Mountainside".

Daugybę kartų "Galeroje" groję MS, po vieno iš koncertų, kuriame per publikos šėlimą buvo sulaužytas Karolio būgnas, šiek tiek rezervuotai žiūrėjo į grojimus šiame bare Tačiau uždarymo vakaras yra uždarymo vakaras, todėl ilgai negalvoję sutiko sudalyvauti atsisveikinimo šventėje.

MS buvo smagu vėl pagroti metalistų publikai, prigrūstame klube. Garso kokybė galėjo būti ir geresnė, bet, turint omenyje kokia stovėjo aparatūra ir pan., viskas skambėjo gana padoriai. O koncertas praėjo labai smagiai. Per po ilgos pertraukos grotą „Stone Into Sand“, besidraskydama publika, kaip ir priklauso, nuvertė mikrofoną. Pirmieji dėl saugumo groję MS naiviai tikėjosi, kad šėlsmo pavyks išvengti, bet jie klydo :)

Rugpjūčio 26 d. - open-air D.I.Y. festivalis "Zaljumballe", Baldone, Latvija.

Festivalis, į kurį atvykome tik paryčiais, buvo proga išmėginti save karo lauko sąlygomis. Nuovargis kovojo su adrenalinu. Kova baigėsi lygiosiomis. Nors ir labai nesveikatingi "Msaidai" atgrojo tvarkingą programą, gerai priimtą publikos.

Dalis kurios klausėsi „latviškai“, t.y. ramiai ir atidžiai, o dalis varė pogo. Malonu, kad per MS pasirodymą prie scenos susirinko padorus skaičius aktyviai į muziką reagavusių klausytojų.

Po koncerto dar buvo paragauta „Starkos“ su "Zimbabwe's" merginomis, kurios stebėjosi - „oo - tai jūs ne metalistai“:). Kaip vėliau paaiškėjo, "Starka" merginas galiausiai nužudė, nes prieš išvažiuodami MS vyrai dar su jomis pasidalino likučiais :)

Atsisveikinę su "zimbabwėmis", MS leidosi atgal į Ryga. Ten dar pažiūrėjome labai gerą "SoundArcade" koncertą miesto centre. Nuo ryto grojusios roko grupės koncertavo didžiulės metalo strypų konstrukcijos viduje. Šalia stovėjo didelis ekranas, kuriame rodyti vaizdai iš vidaus.

Po SA pasirodymo dar šiek tiek pasitūsinome Rygoje ir nuvažiavome pas vieną iš brolių dvynių gitaristų - Laurį, nakvoti. Didelis dėkui SA už svetingumą. Rytinė kiaušinienė, pokalbis ir SA albumo perklausa buvo super!

Rugpjūčio 25 d. - klubas Depo, Riga, Latvija: DAIRY HIGH (Krievija - indie) + MOUNTAINSIDE (Lietuva - stoner rock), THE HEADPHONES (Krievija - indie), CAT&PILLARS, MELLORS + dj Guntis.

Po turiningai praleisto vakarykščio vakaro ir sekančios dienos Liepojoje, MS neskubėdami išsiruošė ir Rygą. Tai buvo teisingas pasirinkimas, mat dar kartą pasirodė, kad skubėti - neišmintinga. Atvykus į "Depo" klubą, paaiškėjo, kad dar nėra nei garso operatoriaus, nei aparatūros. Taigi, teko palaukti.

Pagaliau sulauktas ir soundcheckas. Po kurio, įvertinę fizinę savo būklę, MS nusprendė groti pirmieji. Ir gerai padarė. Gana neblogas garsas ir užtikrintas sugrojimas padarė gerą įspūdį ir žiūrovams, ir muzikantams. Publika labai gerai priėmė apie 40 min. "Mountainside" pasirodymą.

Po koncerto MS sėdo prie stalo naikinti jiems skirto alaus porcijų. Tai sekėsi daryti neblogai ir energija bei gera nuotaika augo kaip ant mielių. Pasaulis mažas, todėl nieko keisto, kad "Depo" netikėtai užsimezgė pažintis su dviem, vienas kito nepažįstančiais, iš Airijos grįžinėjančiais lietuviais. Autobuso laukimą trumpinančiais alumi :)

Maloniai pasibendravus, pabaigus alų, pagaliau nutarta važiuoti į paskutinį mini turo Latvijoje tašką - festivalį "Zaljumballe", kuris vyko Latvijos miškuose, Baldonėje. Kelionė tikrai nebuvo lengva. Ypač - vairavusiam Dariui. Kol Rytis su Šaru ant galinių sėdynių mėgavosi gėrimais su laipsniais ir turiningu pokalbiu apie "Slayer'ius", Kerry Kingą ir "Anthrax'us", priekyje sėdėjęs Karolis ir Darius bandė ieškoti festivalio vietos. O jos rasti nesisekė. Tik po ilgų klaidžiojimų, kažkokio laimingo atsitiktinumo dėka buvo atvažiuota iki vietos. Iš karto pavyko susirasti bičiulius "SoundArcade", su kuriais labai maloniai ir girtokai subendrauta:) Iš čia gimė legendos apie Rytelio bosą Mindaugą ir t.t..

Rugpjūčio 24 d. - klubas "Fontaine Palace" Liepoja, Latvija: MOUNTAINSIDE.

Po metų "Mountainside'ai" vėl sugrįžo į Liepojoje įsikūrusį klubą "Fontaine Palace". Ypatingu dėmesiu muzikantams išsiskiriantis klubas nepasišiukšlino ir šį kartą - atskiras kambarys su užkandžiais, tonizuojančiais ir svaiginančiais gėrimais, dušas. Viskas ko reikia pasijusti patogiai ir pasiruošti koncertui.

Po pirmadienį groto ir vėlokai pasibaigusio koncerto "Forte", ketvirtadienį dalis MS vyrų nesijautė labai šviežiai ir trykštantis energija. Bet kuo toliau į Latviją, tuo nuotaiką gerėjo. Be jokių nuotykių pasiekus Liepoją ir iš atminties susiradus klubą, visi mountainisde'ai šypsojosi ir skaldė bajerius. Muzikantai iš karto susipažino su tą vakarą kartu grosiančia folk-punk-ska grupe "Oranžās brīvdienas", kuri yra "Zaljumballe" už kelių dienų grosiančio kolektyvo "Crowd" projektas.

Atvykus paaiškėjo, kad iki soundcheck'o dar tolokai, todėl nutarta bandyti pasistiprinti šalia esančioje picerijoje ir paragauti po bokalą alaus. Planas pasiteisino. Pasicheckinus ir jau belaukiant koncerto, šiek tiek neramu paliko dėl garso. Latvių garso operatoriai atsuka labai daug garso ir tai yra šiek tiek neįprasta lietuviams. Praeitais metais skambesys MS'aidus net buvo šiek tiek išmušęs iš pusiausvyros. Tačiau viskas buvo ok. O Šaras pasijautė pamalonintas, kai garsavykas paprašė pasigarsinti gitarą. Lietuvoje tokio prašymo jam dar neteko girdėti :)

Susirinkusi publika didelio klubo neužpildė, bet nebuvo tuščia. Užtikrintai pradėję pasirodymą MS išjudino latvius, tarp kurių davėsi ir keli lietuviai, net nežinoję, kad tą vakarą gros grupė iš Lietuvos:) Valanda sunkesnės programos + "Plastic People" ir nuo scenos MS nulipo lydimi garsių plojimų.

Žiaurus karštis, kelionės nuovargis ir koncertas gerokai išsekino, bet pamažu, stebėdami "Oranžās brīvdienas" pasirodymą ir gurkšnodami alų, "Mountainside'ų" vyrai atsitiesė ir po koncerto smagiai užsisėdėjo su latviais muzikantų kambariuke, pasakodami anekdotus ir instrumentų įsigijimo bei latvių kalbos ypatumų istorijas. Dar liko jėgų ir pasitūsinimui pačiame klube.

Galiausiai Šaras su Dareliu nutarė ieškoti nakvynės, o Rytelis su Karoliu dar nutarė išlenkti po bokalą. Kai pasirodė vėliau - neskubėti buvo gudru, nes Šaras su Dariumi ne taip išgirdo/ar jiems ne taip pasakė nakvynės adresą ir chebra nuvažiavo bei įsibrovė į kažkokius pataisos namus. Juose niekaip rišlaus sakinio negalintis pasakyti kažkoks sargas/prižiūrėtojas nepaaiškino, kad tai nėra nakvynės namai:) Tik užlipę į antrame aukšte esantį balkoną ir pamatę grotas, vyrukai susimąstė ar tikrai papuolė ten kur reikia:) Žodžiu, į reikiamą vietą visi keturi MS vyrai galiausiai pateko vienu metu. Tik tiek, kad vieni jų klaidžiojo bala žino kur, o kiti ramiai gurkšnojo alų :)

Koncertas "Fontaine Palace" buvo įrašytas. Yra tikimybė, kad įrašas pasirodys ir viešumoje. Bent jau keli gabalai.

Rugpjūčio 21 d. - MOUNTAINSIDE live pube "Fortas", Kaunas.

Dar vienas, eilinis koncertas "Forte". Dažnai grojant pavyko neblogai įvaldyti tą nedidelę erdvę, skirtą grojimui. Todėl patogiai išsidėstyti savo neseniai pagausėjusį efektų arsenalą įsigudrino net Šaras. Efektų gausa padarė įspūdį "Forte" susirinkusiems kolegoms bosininkams ir gitaristams:) Senokai MS koncerte buvęs grupės bičiulis Saulius tikino esantis sužavėtas kokybiško skambesio ir grojimo ir pajutęs MS muzono jėgą :)

Birželio 16 d. - MOUNTAINSIDE live pube "Fortas", Kaunas.

"Mountainside" daugiau nei metus negrojo permainų krečiamame "Forte". Tačiau šiam grįžus prie šaknų - gyvų roko koncertų, MS tapo vėl aktyviai kviečiami koncertuoti. Taigi - trečias koncertas per porą mėnesių.

Nieko ypatingo nevyko. Atėjo keliolika pažįstamų, keliolika nepažįstamų, keli muzikantai, keli užsieniečiai ir tūsas įvyko ir pavyko :)

Birželio 10 d. - MOUNTAINSIDE live bare „Bix“, Vilnius.

Po keleto mėnesių pertraukos "Mountainside" vėl grojo "Bix'uose". Ir vėl nedėkingą dieną, kai tuo pačiu metu vyko keli dideli renginiai, nutraukę dalį tikslinės auditorijos. Tačiau ir vėl - baras tuščias nebuvo :) Kauno rokerių pasiilgusi Vilniaus publika gana gausiai susirinko į "Bix'us" ir aktyviai palaikė MS.

Jau tampa gražia tradicija, kad Vilniuje „Seek and Destroy“ dainuoja "Mountainside" pirmtako thrash'o komandos "Delirium Tremens" gitaristas Vikis. Tai patinka ir jam, ir MS nariams, ir, reikia manyti, publikai :)

Birželio 2 d. - baro „Orleanas“ uždarymas, Kaunas: INTRO, MOUNTAINSIDE, EMPY-X.

Liūdnoka, bet ilgalaikė kultinė Kauno roko vieta atsisveikino su savo nuolatiniais lankytojais. Pasibaigus nuomos sutarčiai, užeiga uždaryta. Paskutinį vakarą grojo "etatinės" baro grupės - "Empy-X", "Mountainside" ir "Intro".

Nors speciali reklama nebuvo daroma, iš lūpų į lūpas nuskriejo žinia apie uždarymą ir susirinko didelė minia žmonių. Netilpę viduje stoviniavo ir maloniai šnekučiavosi lauke. Lyg užsakytas lauke tvyrojo šiltas ir malonus oras.

Visos grojusios grupės sulaukė stipraus palaikymo. Po koncerto, tradiciškai, vyko jam'as.

Žmonės kalba, kad paskutinieji lankytojai iš "Orleano" išėjo apie 7 val. ryto. reikia konstatuoti - kultinis baras buvo uždarytas su trenksmu. "Mountainside" šis vakaras buvo įsimintinas ne tik dėl "Orleano" uždarymo - paskutinį kartą su grupe kelis gabalus atliko gitaristas Marius, mside'uose grojęs daugiau nei pusmetį. Gaila, kad dėl darbo persikėlęs į Vilnių, o taipogi dėl kitų užimtumų, jis nebeturi pakankamai laiko ir galimybių skirti muzikai.

Gegužės 19 d. - MOUNTAINSIDE uždarė gyvų grojimų sezoną pube "91", Kaunas.

Prisiėmę atsakomybę atidaryti sezoną, "Mountainside" nesikratė ir jo uždarymo. Taigi, kaip visada, savas kolektyvas, savi šeimininkai, alus ... Ne, vis tik šį sykį buvo ir kai kas naujo - MS "91" pirmą kartą demonstravo savo atnaujintą garso aparatūrą:) Po koncerto, tradiciškai, linksmybės tęsėsi dar ne vieną valandą.

Gegužės 13 d. - VDU Regionistikos katedros ir roko organizacijos "MountainRock" organizuotas renginys FEEL, pubas "Fortas", Kaunas - INDYGO (lv), MOUNTAINSIDE.

Latvijos ir Lietuvos roko grupių koncertas simboliškai apibendrino VDU Regionistikos katedros organizuotą tarptautinę konferenciją „Kalba, skirtumai ir integracija išsiplėtusioje Europoje: iššūkiai ir galimybės“.

Nors jokių ypatingų vilčių nedėta, gana netikėtai šis koncertas iš eilinio tapo bene vienu geriausių pastaruoju metu klubuose įvykusių roko grupių pasirodymų. Muzikos salono "MidiAudio" ir "Mountainside" pastangomis atgabenta puiki aparatūra ir geras garso operatoriaus Sauliaus Saulėno darbas paliko didžiulį įspūdį net ir rokui abejingiems klausytojams. "RyRalio" Dj Karalius sakė Lietuvoje dar negirdėjęs tokio puikaus garso klube. Susižavėjimo neslėpė ir akademinės visuomenės atstovai - Leonidas Donskis ir kiti.

Šis vakaras buvo ypatingas Šarui, kuris pirmą kartą išbandė savo naująjį lempinį kubą "Laney": rezultatas investicijų tikslingumu neleido suabejoti :)

Nepaisant šiokio tokio, nuovargio atsiradusio po darbo sutampius visą aparatūrą, jau pati vakaro pradžia nuteikė optimistiškai. Mandagūs konferencijos dalyviai užsieniečiai ir lietuviai, studentai ir roko gerbėjai sukūrė malonią ir draugišką atmosferą. Nebuvo jokių chamų ir kitų tipų gadinančių renginius.

Po trumpos įžangos, sveikinimo ir konferencijos apibendrinimo kalbų, koncertą pradėjo pirmą kartą Lietuvoje groję latviai "IndyGo". Nesunkus rokas su atmosferinėmis gitaromis ir charizmatiška grupės bosistė paliko neblogą įspūdį. Net ir dainas girdint tik pirmą kartą, neteko vyti žiovulio.

Po pertraukėlės, kurios metu vyko viktorina, roko dozę skėlė vietiniai rokeriai. "Mountainside" bosistas Rytelis, pats skaitęs pranešimą konferencijoje, šiek tiek nerimavo dėl nelabai įprastos klausytojų auditorijos, tačiau jau pirmųjų gabalų sulaukta publikos reakcija visą nerimą išsklaidė.

Pirma ramesnė pasirodymo dalis sulaukė daug komplimentų ir iš konferencijos organizatorių, akademikų, užsienio studentų ir vietinių gerbėjų:)

Antrą dalį MS jau smogė 100proc. rokenrolo, "savaime" padidėjo garsas, o šėlstanti publika kėsinosi nuversti mikrofonus. Pabaigus pasirodymą, klausytojai privertė grįžti ir dar sugroti "Birutę", "Plastic People" bei kitus linksmuosius gabalus. Vietoje dviejų planuotų time'ų netikėtai gavosi trys :)

Nutilus gyvos muzikos garsams ir barą pripildžius CD grotuvo atkuriamiems garsams, publika net nesiruošė skirstytis, nepaisant ketvirtadienio ir penktadienį laukiančios darbo dienos, alus liejosi labai laisvai.

Gegužės 5 d. - tradicinis KTU radioelektronikos fakulteto festivalis RAFES, šalia Elektronikos rūkų, Kaunas - BUTAFORIJA, ARS, KONTAKTAI, LINFENG, MOUNTAINSIDE ir ŽAS su „metaline“ programa.

Tai buvo berods jau aštuntasis "mountainside'ų" "rafesas". Neoficialiais duomenimis, pagal šią statistiką MS yra RAFES rekordininkai. Deja, šis festivalis turbūt buvo pats blogiausias iš visų kuriuose teko groti, nes pasižymėjo labai bloga aparatūra, o koks gyvas roko koncertas atvirame ore skambės gerai jei garsas prastas? Nuotaika nebuvo labai gera ir dėl dieną Vilniuje groto koncerto, kuriame aparatūra taip pat visai neblizgėjo.

Kita vertus, RAFES'e niekada nebūna labai blogai. Daug susirinkusių žmonių, ant scenos per kelias dainas šou darę fakyrai ir puikiai MS pasirodymą priėmusi publiką gerokai pakėlė šiek tiek subjurusią nuotaiką.

Gegužės 5 d. - jaunų grupių festivalio "Eururock" finalinis koncertas, Savivaldybės aikštė, Vilnius. Finalininkai - "GRAVEYARD, BEKEŠO VILKAI, WOZU ir nugalėtojai HETERO bei svečiai - IR, CARAMEL MEMBERS, ARBATA, LADYGUN ir MOUNTAINSIDE.

Senokai teko groti du koncertus skirtinguose miestuose tą pačią dieną. Gegužės 5-ąją teko prisiminti šią praktiką:) Po darbų šokę į mašiną, MSaidai greitai lėkė į Vilnių, į Dovydo Bluvšteino ir "Zona records" Lietuvoje organizuojamą "Eurorock" festivalio baigiamąjį koncertą.

Atvirame ore Savivaldybė aikštėje sostinėje vykęs renginys dieną, kai teko groti MS, dar nebuvo kaip reikiant įsisiūbavęs, bet klausytojų pakako. Nuvylė tik bloga aparatūra. Be jokios abejonės kokybiško garso sunku tikėtis, jei pirminis garsas prastas. Anyway, 20 minučių MS roko vilniečių publikos buvo sutikti šiltai, gabalus palydėjo gal ir ne itin audringi, bet vis tik aplodismentai :)

Po greito pasirodymo MS dar spėjo su bičiuliais persimesti keliais žodžiais, išlenkti po bokalą alaus ir reikėjo skubėti atgal į Kauną, kur laukė kasmetinis RAFES festivalis.

Balandžio 20 d. - KTU informatikos atstovybė renginys "InfoShow" su MOUNTAINSIDE, pub "Fortas", Kaunas.

Po gana ilgos pertraukos "Mountainside" vėl sugrįžo į kadaise geriausiu roko klubu Lietuvoje buvusį, o vėliau smarkų nuopuolį dėl blogos muzikinės politikos patyrusį "Fortą". Atrodo, kad atgimęs "Fortas" stengiasi nekartoti buvusių nuomininkų klaidų ir gyvos "berneliužeigos“ muzikos nebekviečia.

Tačiau šį kartą aplinka didelės įtakos grojimui neturėjo, nes vyko studentiškas tūsas, kuriame svarbiausia - linksmi, jauni žmonės. Nepaisant gal ir nepaties kokybiškiausio garso, liko patenkintos abi pusės: MS buvo pasiilgę groti jaunatviškai auditorijai, o studentai buvo pasiilgę "Mountainside". Reziumė: pilnutėliame baikerių būstine tapusiame "Forte" nors vienam vakarui atgimė jaunatviška roko dvasia :)

Balandžio 14 d. - MOUNTAINSIDE live, baras "Orleanas", Kaunas.

Vienu metu su "Empy-X'ais" buvę pagrindinėmis "Orleano" grupėmis, vėliau, šeimininkams įsileidus daug coverių grupių ir šokių muziką, "Mountainside" šioje vienu metu Kauno roko centru buvusioje vietoje, groja gerokai rečiau. Tačiau skelti rokenrolo "orlyne" smagu visada! Daug pažįstamų veidų ir visi norintys į vidų netelpantys žmonės - vizitinė baro kortelė.

Balandžio 7 d. - MOUNTAINSIDE live, pubas „91“, Kaunas.

Nežinia ar dėl atsitiktinumo, ar specialiai, bet jau tampa tradicija "Mountainside" muzikantams savo gimtadienius švęsti pube "91", tuo pačiu surengiant ir koncertą:) Prieš tai buvusiame koncerte gimkę pažymėjo Rytelis, o šį kartą - Karolis. Nors šis MS pasirodymas nebuvo nieko išskirtinis, kaip visuomet "91" - buvo jauku, gerai ir smagu.

Kovo 17 d. - MOUNTAINSIDE live, pubas „91“, Kaunas.

Taip jau supuolė, kad pirmąjį šių metų koncertą "devynivienam" "Mountainside" sugrojo tik praėjus jau gerokai laiko po Naujųjų. Pertrauka matyt išėjo į naudą - susirinko labai daug žmonių, kuriems MS sugrojo vieną geriausių savo koncertų "91".

Geros nuotaikos ir emocijų pridėjo ir bare triukšmingai švęstas Rytelio gimtadienis. Ta proga likę MS nariai grupės bosininkui padovanojo alaus šalmą su "Žalgirio" atributika.

Koncertas neeilinis buvo ir dėl kitų priežasčių. Šį kartą MS pasirodymas turėjo "Depeche Mode" kvapo. Išvakarėse pranešime spaudai skelbta: "Grosime kovo 17 d., penktadienį, tai yra "depešų" koncerto išvakarėse. Patys labai mėgstame šią grupę, todėl tiems, kas dėl įvairių priežasčių negalės nuvažiuoti į DM pasirodymą, mes pabandysime bent iš dalies kompensuoti šią netektį".

Kompensacija buvo "Mountainside" stilistika atliktas DM koveris „Never Let Me Down (Again)". Klausytojų nuomone, MS pavyko puikiai gerą gabalą perdaryti savoje dvasioje.

Vasario 25 d. - MOUNTAINSIDE live, baras “Bix”, Vilnius.

Pirmoji šių metų kelionė į Vilnių paliko gilius įspūdžius, tiek dėl linksmos kelionės į priekį bei atgal, tiek dėl svarbiausio įvykio - koncerto.

Taip jau sutapo, kad tą pačią dieną aplinkui vyko labai daug renginių: „greenų“ dešimtmetis „Intro“ klube, „Naujas kraujas“ „Muzikiniam angare“ bei kiti kiek mažiau reikšmingi grojimai. Nepaisant gausybės koncertų, „Bixai“ buvo pilni. Gal dėl to, kad tai buvo pirmasis „Mountainside“ pasirodymas šiemet sostinėje, gal suintrigavo paskleista žinia apie du naujai aranžuotus gabalus. Nesvarbu, svarbu, kad atėjo daug žmonių, kurių tarpe buvo nemažai labai senai matytų pažįstamų ir bičiulių.

MS įkvėpti išvakarėse surengtų labai garsių repeticijų, nutarė netausoti klausytojų ausų ir smeigė vieną žostkiausių bei garsiausiai kada nors kabake grotų programų. „Grojom pagal Latvijoje priimtą garso kultūrą“, - juokavo grupės muzikantai.

Įdomiausi patiems emsaidams groti, o su MS kūryba susipažinusiems žmonėms klausyti buvo „Transition“ ir „Revolution“, paskutinį kartą grotas turbūt prieš porą metų. Tarsi iš dviejų dainų sudarytas gabalas dabar vadinasi „Revolution/Distorted Communication“. Klausytojai teigiamai įvertino dviejų gitarų spalvomis praturtintą „Transition“. Gerokai pasunkėjęs ir paįvairėjęs „Revolution/Distorted Communication“ apibūdintas kaip tikrai „įdomiai skambantis“ :)

Linksmoji dalis, kurios labai pageidavo kai kurie „Bix“ lankytojai, apsiribojo „Nepanikuok“ ir bisui sugrotu „Seek and Destroy“. Tačiau linksmoji dalis anaiptol nesibaigė šiais dviem gabalais. Kai kuriems MS nariams gerokai po vidurnakčio išvykus atgalios Kaunan, kai kuriems - likus Vilniuje, pokštai ir alus liejosi dar ilgokai :)

Smagu, kad ir antrasis šių metų koncertas nebuvo tik „dėl skaičiaus“, o iš tiesų suteikė daug gerų emocijų grupei bei klausytojams.

Vasario 11 d. - LINFENG 4 metų gimtadienis, klubas “Kreizhauzas”, Kaunas: LINFENG, PRESERVATIVE FACTORY, XESS, MOUNTAINSIDE.

Kartais, kai nieko ypatingo nesitiki, įvyksta neblogų dalykų. Būtent taip įvyko per kolegų, modernaus metalo propaguotojų, „LinFeng“ gimkę paskutines dienas skaičiuojančiame „Kreize“. Keli šimtai gotų, pankų, metalistų ir šiaip žmonių ;) sukūrė puikią atmosferą klube. Grupėms teliko gerai pagroti. Jos taip ir padarė:) Garsas nebuvo stebuklingas, bet pakankamai neblogas.

Pirmieji vieną kėlinį, su ex-vokalistu Karoliu, pagrojo patys vakaro „kaltininkai“. Antrieji grojo po ilgos pertraukos atsikūrę „Preservative Factory“ (grupė, kurioje labai trumpai teko pagroti ir Šarui). Dainavo Aleksas Antipopsas, o muzik1 galima apibūdinti kaip party punk – programuoti mušamieji ir klavišiniai. Publika grupę priėmė šiltai. XESSai, pasipildę Linfengu Jumbu, skambėjo užtikrintai ir susilaukė audringo pritarimo.

Prieš “Mountainside“ pasirodymą susidarė šokia tokia pauzė, nes gitaristas Šaras į renginį atvažiavo iš kito renginio. Jam atvykus, grupė iš karto griebė instrumentus ir sudrožė beveik valandos programą. Jokių koverių, išskyrus, per pasirodymo vidurį Mariui derinant gitarą, sugrota publikos reikalauta „Birute“.

Energinga roko muzika („Too Much Damage“, „In My Life“, „I Resign“) kaip reikiant išjudino klausytojus, o lyriškesnės dainos („Rytoj nuplaus“, „So Bright and Clear“) privertė susimąstyti nuo alaus kiek apsvaigusį jaunimą :)

MS nėra politinė grupė, tačiau paskutinis sugrotas gabalas „Public Madness Systems“, Rytelio teigimu, „yra politinis ir nukreiptas prieš visas tas korporacijas“.

Gera nuotaika tryškęs MS bosistas ne tik pristatinėjo kūrinius ir rėžė prakalbas, bet ir padainavo dainą apie alų, kuri, sprendžiant iš audringos publikos reakcijos, klausytojams patiko :)

MS jau senokai teko groti ne ant scenos ir taip arti žiūrovų. Šis sprendimas pasiteisino, nes garsas buvo geresnis nei „Kreizo“ salėje.

Dėkui „Linfengams“ už tikrai smagų ir pavykusį vakarą. Po koncertinės dalies, visi vakaro dalyviai susėdo prie vestuvinio stalo ir saikingai ragavo tortą bei stipriuosius gėrimus.

Beje, tai buvo pirmasis „Mountainside“ koncertas šiemet!